Opis projektu

Plan podróży dookoła świata rodził się w nas już od dawna. Nigdy nie interesowało nas jednak typowe turystyczne zwiedzanie jakichkolwiek miejsc. Chcemy, aby każda wyprawa, na jaką się udajemy, pozwoliła nam poznać nie tylko samych siebie, ale przede wszystkim ludzi, których los postawi na naszej drodze. Dlatego hasłem przewodnim naszej wyprawy jest zdanie: „Pokaż mi swoją drogę…”. Podczas realizowania projektu, chcielibyśmy promować pozytywne spojrzenie na otaczający nas świat. Pragniemy także sprawdzić, jakimi wartościami kierują się ludzie przez nas spotykani, jakie mają priorytety. Chcielibyśmy udowodnić teorię, że szczęśliwym można być w każdym zakątku świata, a pojęcie „szczęścia” może mieć zupełnie różne znaczenie.  Nie chcemy jednak odkryć jakiejś niezawodnej metody na szczęście, która sprawdzałaby się we wszystkich okolicznościach. Chcemy poszukać małych codziennych zdarzeń, dzięki którym tak naprawdę czujemy się szczęśliwi. Szczęście to nie patetyczne hasło a codzienność.

W czasie podróży po wybranych przez nas państwach będziemy rozmawiać z ludźmi o szczęściu, pytać, co dla nich znaczy to słowo, i poszukiwać codziennych zdarzeń, gestów etc., które sprawiają, że ludzie czują się szczęśliwi. Opisy te będziemy umieszczać na naszym blogu poświęconymj wyprawie oraz na portalach społecznościowych.

Zapraszamy do współpracy internautów, aby z ich pomocą wybrać kilkanaście historii, które po powrocie opublikujemy np. w formie albumu czy książki, gdzie opiszemy nie tylko naszą podróż, ale też świat widziany oczami naszych bohaterów.5 thoughts on “Opis projektu

 1. Bogusia pisze:

  Gratuluję ciekawego i odważnego projektu!
  Z całego serca życzę powodzenia.
  Z zapartym tchem będę czekać na komunikaty i zdjęcia z dalekiego świata.
  Szczęśliwej drogi!
  Bogusia

 2. Róża pisze:

  Duchem jadę z Wami. Podobnie kocham przygodę ,podróże i ludzi. Życzę szczęścia, powodzenia i …. powrotu do DOMU. Niech Jezus i Maryja Niepokalana WAS prowadzi. Róża

 3. Winia pisze:

  Wspaniałe zdjęcia. Cieszę się, że tyle zobaczycie. Świat jest piękny! Buziaczki.

 4. Ewa Szczepanowska pisze:

  Wow, super! Mi jak do tej pory udało się uczestniczyć w szalonych wyprawach do Włoch, Hiszpanii, czy trochę dalej w USA. Ciężko zorganizować taki wypad, jak wszyscy dookoła pracują. Jakbyście kiedyś szukali towarzyszy podróżowania, jestem na tak 😉 Pozdrawiam i życzę bezpiecznego podróżowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *